Tiny-in-one TIO24 G3 - Monitor
Part# 10QYPAT1EU
EAN:
Native product specifications. The product description originates from 1WorldSync. Foxway accepts no responsibility for error or misinformation in product descriptions from 1WorldSync.
Product specifications
| Product Description | Lenovo ThinkCentre Tiny-in-One 24 - Gen 3 - LED monitor - Full HD (1080p) - 23.8" |
| Manufacturer Warranty | 3-year warranty |
| Features | USB 3.1 hub, 1080p webcam |
| Weight | 5.86 kg |
| Localisation | English / Europe |
| Device Type | LED-backlit LCD monitor - 23.8" |
| Compliant Standards | FCC Class B certified, TUV, VESA DPMS, VESA FPMPMI, RoHS, ISO 9241-307, WEEE, DDC-2B/CI, UL Environmental SPC Gold, VOC, TUV Rheinland Eye Comfort Certification |
| Response Time | 6 ms, 4 ms (overdrive), 14 ms (default) |
| Colour | Black |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Voltage | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Native Resolution | Full HD (1080p) 1920 x 1080 at 60 Hz |
| Environmental Standards | ENERGY STAR Qualified |
| Pixel Pitch | 0.2745 mm |
| Brightness | 250 cd/m² |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Input Connectors | DisplayPort |
| Display Position Adjustments | Height, pivot (rotation), swivel, tilt |
| Panel Type | IPS |
| Screen Coating | Anti-glare |
| Dimensions (WxDxH) - with stand | 53.98 cm x 28.23 cm x 39.94 cm |
| Colour Gamut | 72% |
General features
| Display Type | LED-backlit LCD monitor / TFT active matrix |
| Diagonal Size | 23.8" |
| Built-in Devices | USB 3.1 hub, 1080p webcam |
| Panel Type | IPS |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Native Resolution | Full HD (1080p) 1920 x 1080 at 60 Hz |
| Pixel Pitch | 0.2745 mm |
| Pixel Per Inch | 92.6 |
| Brightness | 250 cd/m² |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Colour Gamut | 72% |
| Response Time | 6 ms, 4 ms (overdrive), 14 ms (default) |
| Horizontal Viewing Angle | +89 / -89 |
| Vertical Viewing Angle | +89 / -89 |
| Screen Coating | Anti-glare |
| Backlight Technology | WLED |
| Colour | Black |
| Dimensions (WxDxH) | 53.98 cm x 28.23 cm x 39.94 cm - with stand |
| Weight | 5.86 kg |
Warranty
| Service & Support | Limited warranty - replacement - 3 years - carry-in |
Compliance
| Features | Security lock slot (cable lock sold separately), 88% efficiency power supply, Tiny PC dock |
| Mounting Kit | Optional |
| Compliant Standards | FCC Class B certified, TUV, VESA DPMS, VESA FPMPMI, RoHS, ISO 9241-307, WEEE, DDC-2B/CI, UL Environmental SPC Gold, VOC, TUV Rheinland Eye Comfort Certification |
| Localisation | English / Europe |
Power
| Input Voltage | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power Consumption (Typical) | 19 Watt |
| Power Consumption Stand by | 0.5 Watt |
| Power Consumption Sleep | 0.5 Watt |
Speakers
| Type | Speakers |
| Output Power / Channel | 2 Watt |
Interfaccia
| Interfaces | DisplayPort/USB 3.1/power (undetachable 3-in-1 cable) ¦ Headphone/microphone combo jack ¦ USB 3.1 upstream (Type B) ¦ DisplayPort ¦ USB 3.1 downstream |
Physical dimensions
| Dimensions & Weight Details | With stand - width: 53.98 cm - depth: 28.23 cm - height: 39.94 cm - weight: 5.86 kg ¦ Without stand - width: 53.98 cm - depth: 7.25 cm - height: 36.76 cm - weight: 3.61 kg |
Regolazioni
| Display Position Adjustments | Height, pivot (rotation), swivel, tilt |
| Tilt Angle | -5/+35 |
| Swivel Angle | 90 |
| Rotation Angle | 90 |
| Height Adjustment | 110 mm |
| VESA Mounting Interface | 100 x 100 mm |
Certificates
| ENERGY STAR Certified | Yes |
Specifications
The Tiny-in-One 24 is a light and slim monitor that comfortably manages your workspace. Equipped with LED panel, lift and tilt stand, DisplayPort connectivity, this monitor delivers a reliable performance.