ThinkVision T24mv-30/FHD/web Cam24"Monitor
Part# 63D7UAT3UK-02
EAN:5707271583137
Native product specifications. The product description originates from 1WorldSync. Foxway accepts no responsibility for error or misinformation in product descriptions from 1WorldSync.
Product specifications
| Product Description | Lenovo ThinkVision T24mv-30 - LED monitor - Full HD (1080p) - 24" |
| Manufacturer Warranty | 3-year warranty |
| Features | Microphone, USB 3.2 Gen 1 hub |
| Weight | 6.5 kg |
| Localisation | English / United Kingdom |
| Device Type | LED-backlit LCD monitor - 24" |
| Compliant Standards | CCC, TUV Rheinland Flicker Free Certification, TUV Rheinland Eye Comfort Certification, RoHS 2011/65/EC, TUV Rheinland Low Blue Light (Hardware Solution), TÜV Rheinland Full Care Display 2.0 Certification |
| Colour Support | 16.7 million colours |
| Response Time | 4 ms (extreme), 6 ms (typical) |
| Colour | Raven black |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Voltage | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Native Resolution | Full HD (1080p) 1920 x 1080 |
| Environmental Standards | TCO Certified Edge Displays, TCO Certified Displays 9, ENERGY STAR Qualified EPEAT Gold |
| Pixel Pitch | 0.274 mm |
| Brightness | 250 cd/m² |
| Contrast Ratio | 1000:1 / 3000000:1 (dynamic) |
| Input Connectors | HDMI, DisplayPort, USB-C |
| Display Position Adjustments | Height, pivot (rotation), swivel, tilt |
| Panel Type | IPS |
| Screen Coating | Anti-glare |
| Dimensions (WxDxH) - with stand (highest position) | 53.98 cm x 19.97 cm x 54.28 cm |
| Built-in Webcam | 5 Megapixel - 2592 x 1944 |
| Colour Gamut | 99% sRGB |
| Built-in Ethernet | Yes |
General features
| Display Type | LED-backlit LCD monitor / TFT active matrix |
| Diagonal Size | 24" |
| Viewable Size | 23.8" |
| Built-in Devices | USB 3.2 Gen 1 hub |
| Panel Type | IPS |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Native Resolution | Full HD (1080p) 1920 x 1080 |
| Pixel Pitch | 0.274 mm |
| Pixel Per Inch | 93 |
| Brightness | 250 cd/m² |
| Contrast Ratio | 1000:1 / 3000000:1 (dynamic) |
| Colour Support | 16.7 million colours |
| Colour Gamut | 99% sRGB |
| Response Time | 4 ms (extreme), 6 ms (typical) |
| Vertical Refresh Rate | 75 Hz |
| Horizontal Viewing Angle | 178 |
| Vertical Viewing Angle | 178 |
| Screen Coating | Anti-glare |
| Backlight Technology | WLED |
| Features | 3-side NearEdgeless, 8-bit(6-bit + FRC) Colour Depth |
| Colour | Raven black |
| Dimensions (WxDxH) | 53.98 cm x 19.97 cm x 54.28 cm - with stand (highest position) |
| Weight | 6.5 kg |
Warranty
| Service & Support | Limited warranty - 3 years |
Compliance
| Features | Security lock slot (cable lock sold separately) |
| Cables Included | 1 x USB-C cable - 1.8 m |
| Compliant Standards | CCC, TUV Rheinland Flicker Free Certification, TUV Rheinland Eye Comfort Certification, RoHS 2011/65/EC, TUV Rheinland Low Blue Light (Hardware Solution), TÜV Rheinland Full Care Display 2.0 Certification |
| Localisation | English / United Kingdom |
| Security Slot Type | Kensington security slot |
Power
| Input Voltage | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Power Consumption (Typical) | 24.5 Watt |
| Power Consumption (Max) | 160 Watt |
| Power Consumption Sleep | 0.5 Watt |
| Power Consumption (Off Mode) | 0.3 Watt |
Software
| Included Software | Lenovo ThinkColour |
| OS Required | Windows 10, Windows 11 |
Speakers
| Type | Speakers - stereo |
| Output Power / Channel | 5 Watt |
Interfaccia
| Interfaces | HDMI ¦ DisplayPort 1.4 ¦ DisplayPort output ¦ USB-C 3.2 Gen 1 upstream/DisplayPort 1.4 Alt Mode (power up to 90W) ¦ 4 x USB 3.2 Gen 1 downstream ¦ LAN (RJ-45) ¦ Headphone/microphone combo jack |
Physical dimensions
| Dimensions & Weight Details | Without stand - width: 53.98 cm - depth: 5.39 cm - height: 36.33 cm - weight: 4.5 kg ¦ With stand (highest position) - width: 53.98 cm - depth: 19.97 cm - height: 54.28 cm - weight: 6.5 kg ¦ With stand (lowest position) - width: 53.98 cm - depth: 19.97 cm - height: 38.78 cm - weight: 6.5 kg |
Shipping dimensions
| Shipping Width | 59 cm |
| Shipping Depth | 17.8 cm |
| Shipping Height | 42.2 cm |
| Shipping Weight | 8.6 kg |
Keyboard
| Type | Microphone |
Regolazioni
| Display Position Adjustments | Height, pivot (rotation), swivel, tilt |
| Tilt Angle | -5/+23.5 |
| Swivel Angle | 90 |
| Rotation Angle | 90 |
| Height Adjustment | 155 mm |
| VESA Mounting Interface | 100 x 100 mm |
Certificates
| TCO Certified | TCO Certified Edge Displays, TCO Certified Displays 9 |
| EPEAT Compliant | EPEAT Gold |
| ENERGY STAR Certified | Yes |
Specifications
Knappen til indbygget Teams giver dig adgang til dine møder med et klik på en knap.
In-Plane Switching-panelet giver en forvrængningsfri visning af din skærm, uanset hvilken vinkel den vises fra.
Skarp FHD-opløsning sikrer, at alt på skærmen ser knivskarpt og tydeligt, uanset om det er dokumenter eller dine kolleger i et videomøde.
To mikrofoner med støjreduktion kombineret med to 5 W-højttalere og VoIP-funktionen sikrer, at alle dine videokonferencer
og møder kører uden problemer!
Ud over de mange forskellige inputmuligheder giver DP-udgang på
ThinkVision T24mv-30-skærmen dig mulighed for at tilknytte en anden skærm, så du får dobbelt skærmplads.
Funktionen Ansigtsgenkendelse med Windows Hello, der understøttes af IR+RGB-kameraet, gør det til en leg at logge på, og 5 MP-kameraet sikrer, at du altid skinner krystalklart igennem på dine møder.
- Made for remote meetings
The 5MP camera ensures that you look sharp in all your video meetings, while the two Environmental Noise Cancellation microphones and the VoIP functionality ensure that you sound crystal-clear! The in-built dual 5W speakers produce clear stereo sound so that you never miss a word of what"s said in any meeting. Getting to meetings has also never been easier, thanks to the dedicated Teams. - Begin work in an instant
The Windows Hello Facial Recognition feature on the ThinkVision T24mv-30 Monitor allows you to get to work almost instantaneously, using the IR+RGB camera. Now you can connect your computer to the monitor with a single cable, allowing you to achieve a cleaner setup. Changing the monitor"s settings is made easy with the hook switch, volume control, and mute buttons. - A monitor that"s smart
The new smart sensor helps the ThinkVision T24mv-30 Monitor care for your well-being. It can alert you when you"re sitting way too close to the screen and when you"ve been sitting for a long. Additionally, it can even turn off the monitor when it senses that you"re away, granting you some additional privacy. The LTPS stand lets you lift, tilt, pivot, and swivel the monitor so it makes all the adjustments needed to keep you comfortable.